برای کاش نرخ پرش چه راهکارهایی وجود دارد؟

از عواملی که تاثیر زیادی بر سئوی یک سایت دارد، نرخ پرش است. دلیل این اهمیت این است که برای موتورهای جستجو از جمله گوگل رضایت کاربران در اولویت قرار دارد. در صورتی که سایتی رضایت کاربر را جلب کرده و برای او مفید باشد، کاربر در سایت مربوطه باقی می‌ماند و سایر مطالب سایت و مطالب مرتبط با موضوع مورد جستجوی خود را نیز مطالعه می‌کند. در واقع ضریب بازگشت، برای گوگل نشان‌دهنده‌ی کیفیت محتوای شما می‌باشد. از طرفی نرخ پرش، میزان مرتبط بودن عبارت مورد جستجوی کاربر و صفحه‌ی فرود شما را نشان می‌دهد. چون در صورتی که این دو با یکدیگر مرتبط نباشند، کاربر پس از ورود به سایت شما به سرعت آن را ترک می‌کند.

به همین دلیل گوگل نیز نرخ پرش را به عنوان عامل مهمی در رتبه‌ بندی سایت در نظر گرفته است و حتی در الگوریتمی با عنوان پاندای گوگل، به بررسی این مورد می‌پردازد.
همچنین در صورتی که بتوانید رضایت کاربران را به دست آورید، علاوه بر حفظ کاربران فعلی، کاربران جدیدی را نیز به سمت سایت خود هدایت می‌کنید. چون احتمال اینکه کاربران فعلی، سایت شما را به کاربران دیگر نیز معرفی کنند و یا لینک شما را به اشتراک بگذارند بالا می‌رود و از طرفی به دلیل محبوبیتی که نزد گوگل به دست می‌آورید در صفحه‌ی نتایج جستجو، رتبه‌ی بهتری را به خود اختصاص می‌دهید و این خود عاملی برای جذب بازدیدکننده‌های بیشتر برای سایت شما است. پس نرخ پرش در بازاریابی اینترنتی هم تاثیرگذار می‌باشد. البته باید به این نکته توجه کرد که افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت به تنهایی کافی نیست و آن چه که اهمیت دارد این است که علاوه بر افزایش تعداد بازدیدکنندگان، ضریب بازگشت نیز رو به کاهش باشد. افزایش تعداد بازدیدکنندگان در صورتی که ضریب بازگشت رو به افزایش باشد، هیچ مزیتی را برای سایت شما به همراه ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*