رپورتاژ آگهی

امروزه رپورتاژ آگهی به عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش رتبه وب‌سایت در گوگل طرفداران بسیاری دارد و به یکی از رایج‌ترین ترفندها برای سئوکاران تبدیل شده است. رپورتاژ آگهی‌ها در حقیقت محتوایی هستند که در ازای پول و در قالب یک مقاله منتشر می‌شوند.

رپورتاژ آگهی چیست؟

به طور کلی رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ خبری (advertorial) تلاشی است سازمان‌یافته که برای آگاهی بخشی و تقویت مزایای استفاده از یک محصول یا خدمات در ذهن مخاطب صورت می‌گیرد.

رپورتاژ آگهی در قالب یک گزارش عرضه می‌شود، به صورتی که مخاطب رسانه متوجه جنبه تبلیغاتی آن نباشد و تصور کند در حال مطالعه یا مشاهده گزارشی کاملا بی‌طرف است که این بی‌طرف بودن لحن گزارش، در نهایت منجر به جلب اعتماد مخاطب می‌شود. با ایجاد یک محتوای اصولی، صحیح و بر اساس قواعد سئو، کاربران اینترنتی به خرید محصولات و یا خدمات تشویق می‌شوند و با افزایش تعداد بازدیدها از سایت، درامد و میزان فروش نیز افزایش می‌یابد.

مزایای رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی یکی از بهترین روش‌های تبلیغات مجازی است؛ چراکه به کمک تولید یک محتوای صحیح و اصولی می‌توان هر موضوعی را در ذهن مخاطب تصویرسازی کرد. علاوه بر این از دیگر مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • معرفی کسب‌وکار در قالب یک مقاله کامل و جامع
  • احتمال خوانده شدن بسیار بالا
  • کسب اعتبار و برندینگ
  • هزینه کم‌تر نسبت به سایر روش‌های تبلیغات
  • تاثیر بسیار بالا و مثبت در سئو سایت
  • حضور آسان رپورتاژ در گوگل
  • حذف نشدن رپورتاژ منتشر شده در گوگل

بهترین سایت برای انتشار رپورتاژ آگهی چه نوع سایتی است؟

چنان‌چه تدوین پکیج رپورتاژ آگهی، اصولی و بر اساس قواعد سئو باشد، در هر زمینه‌ای موثر واقع خواهد شد و کسب‌وکار را سر راه مخاطبانی قرار می‌دهد که به آن نیاز دارند. تنها نکته حائز اهمیت تهیه آگهی مناسب و شیوه صحیح انتشار آن است.

برای انتشار یک رپورتاژ آگهی برای یک کسب‌وکار، باید به دنبال وب‌سایتی معتبر، پربازدید و مرتبط بود. از آن‌جایی که این وب‌سایت‌ها از اعتبار بالایی در موتورهای جست‌وجو برخوردار هستند، Domain Authority بسیار خوبی نیز دارند. به این ترتیب قرار دادن لینک وب‌سایت‌تان در متن رپورتاژ آگهی می‌تواند سیگنال رتبه‌بندی قدرتمندی برای موتورهای جست‌وجو ارسال کند. قطعا داشتن یک لینک از وب‌سایتی با اعتبار دامنه‌ بالا تاثیر بسیار خوبی بر سئوی سایت شما نیز خواهد داشت. رپورتاژ به راحتی می‌تواند در گوگل رتبه کسب کند و داشتن حضوری طولانی و پررنگ در آن از نتایج قابل توجه این اتفاق است.

یکی دیگر از مهم‌ترین بحث‌های همیشگی در رپورتاژها، بک لینک‌ها و تعداد آن‌ها است و این که الگوریتم گوگل برای بررسی آن‌ها چیست. بیش‌تر وب‌سایت‌ها به آگهی دهنده اجازه می‌دهند در متن رپورتاژ آگهی از 3 تا 5 لینک استفاده کنند. این لینک‌ها معمولا دارای تگ follow هستند که سیگنال رتبه‌بندی قدرتمندی به شمار می‌آید. البته باید توجه داشت که کمپین گسترده‌ای در این زمینه ایجاد نشود و تقریبا هر 2 یا 3 ماه یک‌بار، یک رپورتاژ در وب‌سایت‌های معتبر منتشر شود. به علاوه، دائمی بودن رپورتاژ به معنی بک لینک دائمی درون رپورتاژ هم هست و لینک‌های دائمی در طولانی مدت بیش‌ترین تاثیر را در رتبه گوگل شما خواهند گذاشت.

برای انتشار رپورتاژ آگهی در معتبرترین رسانه‌ها با ما تماس بگیرید