ایمیل مارکتینگ

امروزه با تغییر در شیوه زندگی افراد، فراگیری اینترنت و ارسال روزانه میلیاردها ایمیل به inbox حساب‌های شخصی، کمپین ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) به روشی بسیار کارآمد برای تشویق مخاطبان و تولید lead باکیفیت تبدیل شده است و زمانی اجرا می‌شود که یک کسب‌وکار برای ترویج محصول یا خدمات خود پیغامی تجاری را با استفاده از پست الکترونیکی (Email) به گروهی از افراد بفرستد و باعث ایجاد ارتباط بیش‌تر و عمیق‌تر با مشتریان و leadها شود.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

بازاریابی ایمیلی یکی از انواع بازاریابی دیجیتال است که گاه به عنوان ابزاری برای بازاریابی مستقیم و گاه برای بازاریابی انبوه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در میان ابزارهای مختلف در یک کمپین تبلیغاتی می‌توان تبلیغات ایمیلی را یکی از ارزان‌ترین و موثرترین ابزارها دانست. با این حال مسائلی از جمله ایمیل‌های دریافت نشده، امکان اسپم شدن و مشکلات مربوط به طراحی ایمیل از چالش‌های این روش است.

در این شیوه از بازاریابی، موضوعاتی نظیر خلاقیت در طراحی گرافیکی، مرتبط و متناسب بودن محتوای ایمیل، ایجاد انگیزه در مخاطب، زمان‌بندی مناسب در ارسال ایمیل، دکمه CTA واضح و مشخص، جامع و کامل بودن محتوای ایمیل، تیترها و عناوین مناسب، بهینه‌سازی ایمیل برای موبایل و صفحه فرود مناسب، بسیار حائز اهمیت است.

مزایای ایمیل مارکتینگ

دسترسی ایمیل از طریق موبایل و تبلت، شخصی سازی ایمیل و قیمت ارزان آن برای ارتباط با مخاطب (گاهی رایگان و گاهی فقط چند ده ریال به ازای هر ایمیل) 3 مزیت اصلی و مهم این نوع بازاریابی محسوب می‌شود.

با این حال از دیگر مزایای بازاریابی ایمیلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • راه‌اندازی و دسترسی آسان
  • گسترش ارتباط با مشتریان
  • هدفمندسازی، تجزیه و تحلیل
  • نرخ بازگشت سرمایه (ROI) بالا
  • قابلیت پیگیری کردن (track)
  • قابلیت اشتراک‌گذاری
  • قابلیت تقسیم‌بندی فهرست ایمیل‌ها بر اساس علایق مشتریان

چرا باید از ایمیل مارکتینگ استفاده کرد؟

این ابزار برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ برای مثال ارتقاء روابط تجاری صاحبان کسب‌وکار با مشتریان فعلی یا قبلی برای افزایش وفاداری آن‌ها به برند با این روش امکان‌پذیر است. به دست آوردن مشتریان جدید یا قانع کردن مشتریان فعلی به خریدهای فوری نیز از جمله اهداف کمپین‌های ایمیل مارکتینگ است. هم‌چنین اضافه کردن تبلیغات‌تان در ایمیل ارسالی کسب‌وکاری دیگر به مشتریانش نیز می‌تواند تاثیر به سزایی در آگاهی از برند و معرفی محصول شما داشته باشد.

ایمیل مارکتینگ می‌تواند در هر یک از 4 مرحله فعالیت‌های بازاریابی شامل جذب غریبه‌ها، تبدیل بازدیدکنندگان به مخاطب، ترغیب مخاطب برای خرید و وفادار کردن خریداران به کمک کسب‌وکار بیاید که بسته به نوع کسب‌وکار می‌تواند در مراحل مختلفی استفاده شود. به طور کلی می‌توان گفت بهترین مرحله برای استفاده از ایمیل مارکتینگ، مرحله سوم است؛ یعنی زمانی که بازدیدکنندگان وب‌سایت به مخاطب تبدیل شده‌اند و با عضویت در خبرنامه یا استفاده از نمونه رایگان، نسبت به برند اشتیاق نشان داده‌اند و باید برای خرید اول جذب شوند.

ایمیل ارسالی هم‌چنین می‌تواند به منظور خوشامدگویی به کاربران، خبرنامه ایمیلی، اعلام رونمایی از محصول جدید، فرم آنلاین نظرسنجی، رسید خرید کالا و قدردانی از مشتریان، دعوت مشتریان برای رویدادها، معرفی به دیگران و تبریک‌ها و مناسبت‌ها انجام شود.

برای طراحی و اجرای کمپین ایمیل مارکتینگ خود با ما تماس بگیرید