سئو

یکی از بهترین راه‌های دست‌یابی به مشتریان جدید این است که مطمئن باشید وقتی فردی به دنبال پاسخی برای مشکلات و سوالات خود در زمینه کسب‌وکارتان است، سایت شما جزو اولین سایت‌های گوگل قرار می‌گیرد. ارتقا رتبه در گوگل با بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو (SEO) امکان‌پذیر است.

سئو چیست؟

SEO یک شیوه برای بازاریابی است که بر قابلیت دیده شدن سایت در نتایج جست‌وجوی طبیعی موتورهای جست‌وجو تمرکز می‌کند. فرایند سئو دربردارنده‌ عناصر فنی و خلاقانه است که برای رسیدن به رتبه‌بندی بهتر، افزایش ترافیک و معرفی برند از طریق موتورهای جست‌وجو، کار بر روی هر دو عنصر ضروری است.

از کلمات قرار گرفته روی سایت تا لینک‌هایی که سایت‌های دیگر به سایت شما می‌دهند، جزو فرایند بهینه‌سازی سایت محسوب می‌شود. بخش مهمی از سئو به معنای اطمینان از ساختار درست سایت به شیوه‌ای است که توسط موتورهای جست‌وجو به درستی درک شود.

اهمیت سئو در بازاریابی دیجیتال

بیش‌ترین ترافیک ورودی سایت از طریق جست‌وجوی طبیعی افراد در موتورهای جست‌وجوی بزرگی مثل گوگل، بینگ و یاهو صورت می‌گیرد. اگرچه رسانه‌های اجتماعی و سایر انواع ترافیک می‌توانند بازدیدی را برای سایت داشته باشند، اما موتورهای جست‌وجو اولین و اصلی‌ترین روش برای هدایت بیش‌تر کاربران اینترنتی محسوب می‌شوند.

افراد زمانی که به دنبال محصول یا خدمات مورد نیاز خود می‌گردند، اولین جایی که مد نظر قرار می‌دهند موتورهای جست‌وجو است. اگر موتور جست‌وجویی نتواند سایت شما را پیدا یا محتوای موجود را به پایگاه داده خود اضافه کند، فرصت فوق‌العاده‌ای را برای به دست آوردن ترافیکی هدفمند به سایت از دست خواهید داد.

البته حرکت‌های اشتباه نیز می‌تواند سایت شما را در موتورهای جست‌وجو پنهان کند و قابلیت دیده شدن آن را به حداقل برساند. سئو علاوه بر این که محتوا را در اختیار موتورهای جست‌وجو قرار می‌دهد، می‌تواند رتبه آن را نیز افزایش دهد.

سئوی محتوایی

ساختار محتوا و سئو در وردپرس مسئله مهمی است که باعث جذب کاربران به محتوای سایت‌تان خواهد شد. به این منظور باید به اولین پاراگراف، تیترها و اولین جملات از مقاله‌های تهیه شده برای سایت‌تان توجه کنید. سایت‌هایی با محتوای تکراری ممکن است نتوانند رتبه خوبی در جست‌وجوی گوگل به دست آورند حتی اگر سئو داخلی و خارجی خوبی داشته باشند. موتورهای جست‌وجو برای مقابله با این که هزاران کپی از محتوای ویکی‌پدیا، ایندکس‌های‌شان را پر نکند، از الگوریتم‌هایی برای مقابله با این موضوع استفاده می‌کنند و به صورت مستمر، موثر بودن نتایج خود را ارزیابی می‌کنند و زمانی که کاربر روی نتیجه‌ای کلیک می‌کند به ارزیابی می‌پردازند. اگر کاربر بلافاصله به نتایج گوگل برگردد نشان می‌دهد که سایت مورد نظر نیاز او را برآورده نکرده است و از ارزش آن صفحه کاسته می‌شود. بنابراین ارزش هر سایت بر اساس منحصر به فرد بودن و تجربه بازدیدکننده قابل محاسبه است.

سئوی تکنیکال

در کنار تولید و بازاریابی محتوا، سئو تکنیکال قابلیت بسیار بالایی در بهبود سئو سایت دارد. در واقع هر اقدامی که با هدف بهبود رتبه سایت در صفحه نتایج جست‌وجو انجام شود سئو تکنیکال نام دارد. علاوه بر این، سئو تکنیکال شامل تحلیل سایت توسط ربات‌های گوگل یا crawl، ایندکس شدن صفحات توسط گوگل و پردازش این موارد برای بررسی تاثیر آن‌ها بر رتبه سایت است. در سال‌های اخیر سئو تکنیکال توانسته است جایگاه خود را در کنار روش‌های دیگر سئو مانند بازاریابی محتوا و تولید بک‌لینک پیدا کند.

برای افزایش رتبه سایت خود در گوگل با ما تماس بگیرید